Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, tijekom misnih slavlja (kako u župnoj crkvi u Prozoru tako i filijalnoj crkvi na Lugu)...
article thumbnail Nastavljajući drevnu tradiciju, danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv....
article thumbnail  Iako je ovogodišnji svečani ispraćaj maturanara Srednje škole Prozor bio predviđen u svibnju, zbog...
article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail  Danas, 19. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail    Danas, 18. lipnja (četvrtak) u našoj župi povodom proslave patrona župe, sv. Misu Uočnicu uz...
article thumbnail  Danas, 17. lipnja (srijeda), u našoj župnoj crkvi uz koncelebraciju trojice svećenika,...

Večeras je u prostorijama Doma kulture u Prozoru prikazan je dokumentarni film, autora Ivana Barišića ”Kimbulu - misija u zemlji pjesme, siromaštva I dijamanata” o životu i radu misionara fra Ilije Barišića koji je rodom iz župe Prozor, a koji svoju misijsku djelatnost obavlja u državi Kongo. Film je prikazan u 16:00 za djecu i u 18:00 za odrasle. Oba puta dvorana je bila pristojno popunjena. U sklopu prikazivanja filma priređena je i izložba fotografija, prodaja filma i skupljanje novčanih priloga za siromašnu pokrajinu u državi Kongo.

Popratna pojava njihova života, običaja, tradicije i vjere jest siromaštvo. Ljudi koji žive u zemlji bogatoj dijamantima, navikli su na bijedu, glad i bolesti. Školuju se samo najbogatiji, a mnogo je djece bez roditelja koji trebaju pomoć. Za godišnje školovanje djece potrebno je samo 50 eura. Prilika za pogledati film bit će i sutra poslije pučke svete mise koja je u 11:00 u crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru, a izložba će biti otvorena cijeli dan.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com