Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, tijekom misnih slavlja (kako u župnoj crkvi u Prozoru tako i filijalnoj crkvi na Lugu)...
article thumbnail Nastavljajući drevnu tradiciju, danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv....
article thumbnail  Iako je ovogodišnji svečani ispraćaj maturanara Srednje škole Prozor bio predviđen u svibnju, zbog...
article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail  Danas, 19. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail    Danas, 18. lipnja (četvrtak) u našoj župi povodom proslave patrona župe, sv. Misu Uočnicu uz...
article thumbnail  Danas, 17. lipnja (srijeda), u našoj župnoj crkvi uz koncelebraciju trojice svećenika,...

Župljani župe Prozor, stanovnici sela: Lug, Zagaje, Šerovina i Papci, prigodom trideset i pete godišnjice crkve svetog Josipa Radnika na Lugu, svojim odricanjima uspjeli su pribaviti kip Srca Isusova koji će ih trajno asocirati i povezivati s matičnom crkvom Presvetog Srca Isusova u Prozoru i župom Prozor. Kip je kupljen u Rimu. Velikodušnošću i spremnošću dobrih ljudi i don Tihomira Šakote besplatno je dopremljen u Prozor. Kip je pristigao na Lug uoči Cvjetnice. Gospodin Goran Pavković javio se kao donator za postolje namijenjeno za ovaj kip Presvetog Srca Isusova.

Pristigli kip oduševio je srca vjernika koji u ovoj crkvici slave svetu Euharistiju, te su ga primili s veseljem, ponosom i zahvalnošću. Kip je našoj ionako prekrasnoj i preuređenoj crkvi dao novu nježnost i vedrinu. I na koncu što drugo poželjeti nego: Neka Presveto Srce Isusovo bude neiscrpiv izvor ljubavi i milosrđa za sve one koji mu se budu utjecali.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com