Župa na Facebooku

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  U subotu, 01.04.2023. odmah iza sv. Mise, koja će biti u 17,00 sati bit će prikaz Muke Gospodinove...
article thumbnail  U subotu, 4. ožujka, tijekom večernje sv. mise u prozorskoj župnoj crkvi upriličeno je...
article thumbnail  Svećenik Vrhosanske nadbiskupije Ljubo Zadrić obranio je 1. ožujka 2023. godine na Teološkom...
article thumbnail  Župa zajednica Presvetog Srca Isusova u Prozru odazvala se pozivu dijecezanskih biskupa u BiH i...
article thumbnail  Susret budućih krizmanika Ramskog dekanata održan je 25. veljače u organizaciji Nadbiskupijskog centra za...
article thumbnail  U župi Presvetog Srca Isusova Prozor započele su Korizmene pobožnosti. U srijedu, 22. veljače,...
article thumbnail  Nadbiskupija Vrhbosanska je provela akciju prikupljanja novčanih priloga za stradale u potresu u...

 

Susret budućih krizmanika Ramskog dekanata održan je 25. veljače u organizaciji Nadbiskupijskog centra za pastoral mladih (NCM) Ivan Pavao II. iz Sarajeva i suradnju Ramskog dekanata u prostoru Osnovne škole Marka Marulića u Prozoru i župne crkve Presvetog Srca Isusova Prozor.

Tema susreta bio je: Hodimo zajedno!

Cilj ovog susreta bio je omogućiti krizmanicima da se međusobno upoznaju i razmjene iskustva te na kreativan i zabavan način prodube svijest o ljepoti zajedništva u Crkvi te pozovu da budu duša Crkve, odnosno aktivi članovi svojih župnih zajednica oslanjajući se na snagu Duha Svetoga.

Susretu nazočilo oko 160 mladih koji se pripremaju za sakrament potvrde.

Pozdravni govor na početku događaja izrekao je ramski dekan mons. Marko Tomić, a u ime Centra nazočnima su se obratili vlč. Ivan Matijević i mladi gospodin Matej Dužnović koji je predstavio program dnevnog rasporeda.

Osim ostalih svećenika, časne sestre, animatora … susretu je nazočio i fra Marko Bandalo, vikar župe Gračac. 

Nakon predstavljanja animatora iz Sarajeva i župe Prozor, uslijedila je podjela u šest skupina, a potom i prva radionica (Moje putovanje) pod vodstvom animatora. U prvoj radionici mladi su imali priliku upoznati sebe, svoju osobnost i ispitati svoju savjest. Cilj radionice bio je kroz zanimljiv način pokazati kako iako različiti,  ljudi odnosno kršćani trebaju surađivati oko zajedničkog života i rasta u vjeri. Isto tako mladi su imali priliku saznati zašto je važna pojedinačna osobnost i zašto je važno ostvariti grupni identitet.

U nastavku programa nazočni su imali zajednički ručak i kratki zabavni odmor.

Potom je uslijedila druga radionica pod nazivom Crkva – zajednica. U ovom dijelu programa, mladi su imali priliku saznati što je to živa Crkva i što ona nudi krizmanicima. Cilj ove radionice bio je na mladima razumljiv način otkriti značenje Crkve kao zajednice te im osvijestiti kako svatko od njih ima svoje specifično mjesto i potaknuti ih na konkretniji angažman u Crkvi.

Nakon prvog dijela programa, mladi su se iz prostora škole uputili prema prozorskoj župnoj crkvi.

Kako je već počelo korizmeno vrijeme priprave za najveću katoličku svetkovinu Uskrs, krizmanici su imali priliku pristupiti sakramentu Pomirenja, a u 15 sati sudjelovali su i u euharistijskom slavlju koje je uz suslavlje fra Julijana Madžara (župnog vikara župe Rama-Šćit) predslavio vlč. Ivan Matijević. Riječi pozdrava, zahvale i poticaja izrekao je i prozorski župni vikar vlč. Josip Antukić. U završnom dijelu vlč. Ivan zahvalio se mladima na današnjem sudjelovanju i potaknuo ih na molitvu, rad i odgovornost.

Tijekom sv. mise pjevao je Zbor mladih župe Prozor pod vodstvom s. Marinele Zeko, SMI.

Poslije završnog blagoslova i otpusta vjernika, uslijedilo je zajedničko fotografiranje, podjela blagoslovljenih krunica i kratka evaluacija.

Ovo je prvi susret krizmanika ovakve vrste u Ramskom dekanata i ujedno prvi po redoslijedu u Vrhbosanskoj nadbiskupiji.

Domaćin ovoga susreta bila je župa Prozor, a osim svećenika i časnih sestara, svoj obol u realizaciji susreta dali su i sami prozorski krizmanici koji su donijeli slastice kao bi se svi mogli počastiti.

Prema dostupnim podacima, ove godine, u šest od devet župa Ramskog dekanata predviđena je podjela sakramenta sv. Potvrde i to u župama: Doljani, Gračac, Uzdol, Prozor, Rama-Šćit i Rumboci.

 • IMG_5853
 • IMG_5854
 • IMG_5859
 • IMG_5864
 • IMG_5865
 • IMG_5888
 • IMG_5896
 • IMG_5897
 • IMG_5900
 • IMG_5903
 • IMG_5909
 • IMG_5918
 • IMG_5958
 • IMG_5963
 • IMG_5967
 • IMG_5969
 • IMG_5970
 • IMG_5971
 • IMG_5973
 • IMG_5976
 • IMG_5978
 • IMG_5981
 • IMG_5993
 • IMG_6002
 • IMG_6021
 • IMG_6048
 • IMG_6050
 • IMG_6217
 • IMG_6220
 • IMG_6227
 • IMG_6231
 • IMG_6233
 • IMG_6236
 • IMG_6243
 • IMG_6246
 • IMG_6259
 • IMG_6261
 • IMG_6276
 • IMG_6283
 • IMG_6288
 • IMG_6290
 • IMG_6298
 • IMG_6303
 • IMG_6304

Simple Image Gallery Extended

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com