Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Početkom Došašća u brojnim župama Vrhbosanske nadbiskupije započele su mise Zornice kojima se...
article thumbnail    Svim članovima Župe Presvetog Srca Isusova Poštovani i dragi prijatelji! Što god mislili o vremenu u...
article thumbnail  Na spomendan svih vjernih Mrtvih: Dušni dan, slavljena je Sveta misa sekundicija mladomisnika vlč....
article thumbnail  Od kada postoji čovječanstvo smrt je oduvijek bila velika tajna ljudskog života na koju je čovjek...
article thumbnail  Zajedništvo u kršćanstvu ulazi u samu strukturu vjerovanja i osmišljenja ljudskog života....
article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova u Prozoru, na trgu dr. Josipa Stadlera s početkom u 11...
article thumbnail  U župi Prozor, povodom proslave Mlade Mise vlč. Josipa Dedića, Misu uočnicu uz suslavlje 6...
article thumbnail  Ove godine svetkovina Svih Svetih pada u nedjelju, tako da je raspored misa od Svih svetih.

 

U župi Presvetog Srca Isusova  u Prozoru 25. listopada 2020., prije i poslije svetih misa na trgu dr. Josipa Stadlera upriličena je prodajna misijska izložba. Uz suradnju župnika preč. Marka Tomić. Kapelana vlć. Josipa Antukić, časnih sestara i Prijatelja Maloga Isusa organizirana je prodajna misijska izložba.

Na štandovima su bili ponuđeni razni domaći proizvodi salate, razni sokovi, rezanci, kolači, te neizostavna ramska rakija te druge razne rukotvorine i starine kako bi prodajom iskazali potporu misijskom radu gdje djeluju sestre Služavke Maloga Isusa na Haitiju.

Ovu prodajnu misijsku izložbu podržala je i na njoj nazočila Provincijska poglavarica sestra Služavki Maloga Isusa s. Ana Marija Kesten koja nije krila svoju radost i zahvalu.

Cijeli mjesec listopad bio je u znaku misijske animacije. Svatko se uključio i svoj doprinos dao. Djeca su kroz kateheze više mogla čuti o radu misionara i životu njihovih vršnjaka. Djeca osnovne škole dobila su misijske kasice u kojima će oni skupljati za svoje vršnjake i te iste kasice donijeti na svetkovine Bogojavljenje.

Na samu misijsku nedjelju svoja iskustva misija s župljanima podijelio je domaći sin fra Ilija Barišić koji djeluje u Kongu. Za njega je ovo bio milosni dan kako sam reče da koliko je misionar već četrdeset i osam godina da mu je ovo prvi put da u svojoj rodnoj župi bude na misijsku nedjelju.

Na svima nama je da molitvom pratimo rad misonara, da molitvom izmolimo misionarsko zvanje, da materijalno ili drugom obliku mislimo na one koji imaju manje od nas.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 2
 • 21
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com