Župa na Facebooku

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Spomendan sv. Nikole, biskupa, radosno je proslavljen u župi Presvetoga Srca Isusova Prozor....
article thumbnail   Razmišljam nad tekstovima poruke nedjeljnih čitanja Bog će pokazati sjaj tvoj  Koliko god se u...
article thumbnail   Razmišljam nad tekstovima poruke nedjeljnih čitanja Izgradili smo sustave po znanstvenim...
article thumbnail   Dragi župljani doma i svugdje po svijetu. Završava liturgijska godina, koja započinje prvom...
article thumbnail  U župi Prozor prigodnim programom obilježen je završetak Listopadskih pobožnosti, a tijekom...
article thumbnail  Poštovani i dragi župljani, doma i svuda po svijetu! Kao i svake godine i ove ćemo proslaviti...
article thumbnail  U Subotici 18. i 19. rujna 2021. održan je festival duhovnih skladbi HosanaFest u znaku jubileja i Godine...
article thumbnail  U župi Prozor i ove godine, kao zahvala za urod i plodove, ali i molitva na grobovima svojih...

 

Župljani Župe Prozor danas su se pridružili akciji „72 sata bez kompromisa“ te su mladi prikupljali pomoć u vidu hrane u četiri prodajna objekta u Prozoru koja će ići za potrebite u Župi, dok su odrasli pravili domaće salate koje će ići za misije. Potrepštine su prikupljene u trgovinama „Sičaja“, „Alf market“, „Baković“ i „Konzum“.  

Voditeljica ovog projekta u Prozoru je časna sestra Marinela Zeko koje je objasnila koliko je važna ovakva jedna akcija kako bi se pomoglo potrebitima.

„Budući da je kiša, mi smo se odlučili, zahvaljujući otvorenosti srca naših trgovina, da danas mladi od 9 do 17 sati stoje, daju svoje vrijeme i prikupljaju za siromašne. Isti ti mladi će sutra od toga napraviti obiteljske pakete i odnijeti“, istaknula je č. s. Marinela Zeko. Dodala je kako je cijeli listopad animacijski mjesec za misije i već danas je druga grupa Prijatelji maloga Isusa počeli pripremati zimnicu, gdje će se na štandu 25. listopada ispred župne crkve pronaći puno domaćih proizvoda. Bit će tu domaćih salata, soka od aronije, jabuka te kolača.

„Ta prikupljena sredstva ćemo ove godine podijeliti. Kod nas je bio kapelan don Stipica Lešić koji je ovdje završio svoju kapelansku službu i izrazio želju da ide u misije pa ćemo ga tim sredstvima podržati“, objasnila je.

Jedna od mladih koja je dio ovog projekta je i Josipa Babić koja je zadovoljna koliko su ljudi spremi pomoći u vidu kupovine hrane za siromašne.

„Kolica su nam se brzo napunila. I dok su neki okrenuli glavi ipak je većina spremna odvojiti nešto i pokloniti ugroženim obiteljima. Drago mi je što sam na poziv sestre Marinele dio ove akcije pa smo se mi cure iz razreda rado odazvale“, rekla je Babić.

Ovogodišnja akcija je skupila 370 mladih iz cijele Vrhbosanske nadbiskupije koji su voljni pomoći, dok je među njima 38 mladih iz Župe Prozor.

Akcija „72 sata bez kompromisa“ je šesta po redu akcija koju organizira Nadbiskupijski centar za pastoral mladih Ivan Pavao II, a za cilj ima okupiti mlade koji su spremni odvojiti svoje slobodne vrijeme te beskompromisno pomoći osobama u potrebi radeći sa socijalnim, kreativnim, karitativnim, ekološkim, duhovnim projektima u svojoj župnoj zajednici. To je internacionalni projekt koji okuplja veliki broj mladih ljudi koji osim prilike da prijave sebe kao volontera imaju priliku prijaviti i projekt koji će se realizirati u njihovoj lokalnoj zajednici.


 • IMG_4865
 • IMG_4867
 • IMG_4868
 • IMG_4872
 • IMG_4873
 • IMG_4874
 • IMG_4875
 • IMG_4878
 • IMG_4880
 • IMG_4881
 • IMG_4883
 • IMG_4884
 • IMG_4885
 • IMG_4887
 • IMG_4890
 • IMG_4894
 • IMG_4896
 • IMG_4898
 • IMG_4899
 • IMG_4900
 • IMG_4901
 • IMG_4904
 • IMG_4905
 • IMG_4906
 • IMG_4907
 • IMG_4909
 • IMG_4910
 • IMG_4911
 • IMG_4912
 • IMG_4913
 • IMG_4914
 • IMG_4915
 • IMG_4916
 • IMG_4917
 • IMG_4918
 • IMG_4919
 • IMG_4920
 • IMG_4922
 • IMG_4923
 • IMG_4925

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com