Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail  Danas, 19. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail    Danas, 18. lipnja (četvrtak) u našoj župi povodom proslave patrona župe, sv. Misu Uočnicu uz...
article thumbnail  Danas, 17. lipnja (srijeda), u našoj župnoj crkvi uz koncelebraciju trojice svećenika,...
article thumbnail    Kao što je i najavljeno, danas, 16. lipnja vjernici u župi Prozor započeli su trodnevni duhovni...
article thumbnail  Dragi prijatelji, sestre i braćo, mladi i stari naše kršćanske katoličke zajednice Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...

 

Četrdesetak mladih iz župe Presvetog Srca Isusova Prozor, jučer se okupilo na prvom susret kateheze u vidu priprave za Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM), koji će se održati u Zagrebu 9. i 10. svibnja. Tema susreta bila je „svadba u Kani“. Prvu katehezu, održao je prozorski župnik i dekan preč. Marko Tomić.

Okupljeni mladi, promišljali su o osibno doživljaju rečenice „što god vam rekne, učinite“, što je ujedno i moto ovoga susreta. Predavač je kroz evanđeoski tekst „svadba u Kani...“ Iv. 2. 1 -10., približio bitno obilježje ovog evanđeoskog teksta u konkretnom životu.  „Što god vam rekne, učinite“. Tko govori? Tko čini, u kojoj smo ulozi. Naglašen je Isusov odnos prema čovjeku. I naš odnos prema Isusu.

Župnik je mladima naglasio jasan cilj kojemu želimo usmjeriti svoje ciljeve.

Na ovome susretu, mladima je, također, pojašnjen logo Susreta mladih i druge informacije koje su vezane za njega. Planirano je svaki tjedan susret za mlade, kako bi mogli odslušati svih deset kateheza koje su predviđene. Mlade će kroz kateheze, osim župnika voditi i vjeroučitelji župe Prozor, prof. Željana Jozić, prof Snježana Škarica, prof. Marinko Rumbočić, kapelan, vlč. Stipica Lešić i s. Marinela Zeko, vjeroučiteljica.

Nadamo se da ćemo ovim katehezama mladima približiti važnost ovoga susreta kao duhovnu podlogu i njihovu osobnu izgradnju.

s. Marinela Zeko

 • 1
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Simple Image Gallery Extended

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com