Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor proslavljen Dan posvete župne crkve i upriličen je...
article thumbnail   Svim Svećenicima, Redovnicama, Bogoslovima i Sjemeništarcima. Poštovani, kao i svake godine, tako i ove...
article thumbnail  Danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv. Ilija Tišbijac, prorok....
article thumbnail  U prvom dijelu nastupilo 6 djecijih ekipa uzrasta do četrnaest godina. Prvo mjesto zauzela ekipa OS...
article thumbnail    Danas, 28. lipnja, povodom proslave patrona – Presvetog Srca Isusova, kao što je najavljeno u programu,...
article thumbnail  Danas,  28. lipnja na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Slavlje sv. Mise s...
article thumbnail  Ove godine župa Presvetog Srca Isusova u Prozoru proslavit će blagdan svoga nebeskog zaštitnika - Presveto...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...

Župljani ramskoga dekanata točnije župa Rumboci i Prozor u nedjelju 02. prosinca imali su razloga za trostruko slavlje, naime, u Vrhbosanskoj prvostolnici Vinko kardinal Puljić, vrhbosanski nadbiskup Sveti red đakonata između ostalih podijelio je i Ivici Baketariću (župa Rumboci) i Draganu Juriću (župa Prozor).  Ivica Baketarić rođen je od oca Stipe i majke Jele r. Marić 25. travnja 1982. u Rumbocima, a kršten je u 8. svibnja 1982. u župi Rumboci, gdje je i krizman 11. svibnja 1997. Ivica u obitelji ima još mlađega brata Josipa. Nakon završene osnovne škole u Ripcima te gimnazije i sjemeništa u Visokom, Ivica je studij teologije završio na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu, a svečane redovničke zavjete položio u Petrićevcu kod Banja Luke 14. rujna. 2006.

 

Nakon prigodnog domjenaka upriličenog na Franjevačkoj bogosloviji u Sarajevu za Ivicinu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno kod obiteljske kuće u Rumbocima.

Dragan Jurić rođen je od oca Slavka i majke Anice r. Grubeša 13. ožujka 1983. u Prozoru, kršten je 1983. u župi Uzdol. Krizman je 3. svibnja 1997. u Prozoru. Dragan u obitelji ima još četvoricu mlađe braće i to dva bogoslova Danijela i Branka, sjemeništarca Antu i najmlađeg brata Iliju. Nakon završene osnovne škole u Prozoru te gimnazije i sjemeništa u Travniku, Dragan je studij teologije završio na Vrhbosanskoj katoličkoj  teologiji u Sarajevu, a nakon što je uvršten među kandidate Vrhbosanske nadbiskupije, primio je službu čitača i akolite.  
Nakon domjenaka upriličenog na Vrhbosanskoj katoličkoj bogosloviji u Sarajevu za Draganovu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno u prostoru vjeronaučne dvorane u Prozoru kojem je prethodilo još jedno slavlje i to srebreni pir Draganovih roditelja (Slavka i Anice) koji su upravo pred njim te župnikom Franjom Ivandić i župnikom iz Deževica Slavišom Stavnjak obnovili bračna obećanja dana prije 25. godina u župi Uzdol.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com