Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Večeras je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, svečano obilježen Svjetski dan bolesnika i...
article thumbnail  U utorak 11. veljače je dan bolesnika i zdravstvenog osoblja. Slavi se na spomendan Gospe Lurdske,...
article thumbnail  U župi Prozor jučer je svečano proslavljena svetkovina Bogojavljenja i Dan svetog djetinjstva....
article thumbnail  Misu zahvalnicu na Silvestrovo, u punoj prozorskoj župnoj crkvi sa početkom u 17 sati uz...
article thumbnail  Na blagdan sv. Ivana, apostola i evanđeliste već niz godina u župi Presvetog Srca Isusova Prozor...
article thumbnail  U župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru i ove godine je slavljena Misa Polnoćka.  U...
article thumbnail   Subota – 28. prosinca 2019. od 9:00 Kralja Tomislava; Splitska – od policije Splitska – od Doma...
article thumbnail  U organizaciji župa ramskoga dekanata, i ove je godine upriličen koncert humanitarnoga karaktera na...

Župljani ramskoga dekanata točnije župa Rumboci i Prozor u nedjelju 02. prosinca imali su razloga za trostruko slavlje, naime, u Vrhbosanskoj prvostolnici Vinko kardinal Puljić, vrhbosanski nadbiskup Sveti red đakonata između ostalih podijelio je i Ivici Baketariću (župa Rumboci) i Draganu Juriću (župa Prozor).  Ivica Baketarić rođen je od oca Stipe i majke Jele r. Marić 25. travnja 1982. u Rumbocima, a kršten je u 8. svibnja 1982. u župi Rumboci, gdje je i krizman 11. svibnja 1997. Ivica u obitelji ima još mlađega brata Josipa. Nakon završene osnovne škole u Ripcima te gimnazije i sjemeništa u Visokom, Ivica je studij teologije završio na Franjevačkoj teologiji u Sarajevu, a svečane redovničke zavjete položio u Petrićevcu kod Banja Luke 14. rujna. 2006.

 

Nakon prigodnog domjenaka upriličenog na Franjevačkoj bogosloviji u Sarajevu za Ivicinu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno kod obiteljske kuće u Rumbocima.

Dragan Jurić rođen je od oca Slavka i majke Anice r. Grubeša 13. ožujka 1983. u Prozoru, kršten je 1983. u župi Uzdol. Krizman je 3. svibnja 1997. u Prozoru. Dragan u obitelji ima još četvoricu mlađe braće i to dva bogoslova Danijela i Branka, sjemeništarca Antu i najmlađeg brata Iliju. Nakon završene osnovne škole u Prozoru te gimnazije i sjemeništa u Travniku, Dragan je studij teologije završio na Vrhbosanskoj katoličkoj  teologiji u Sarajevu, a nakon što je uvršten među kandidate Vrhbosanske nadbiskupije, primio je službu čitača i akolite.  
Nakon domjenaka upriličenog na Vrhbosanskoj katoličkoj bogosloviji u Sarajevu za Draganovu obitelj, rodbinu i prijatelje, slavlje je nastavljeno u prostoru vjeronaučne dvorane u Prozoru kojem je prethodilo još jedno slavlje i to srebreni pir Draganovih roditelja (Slavka i Anice) koji su upravo pred njim te župnikom Franjom Ivandić i župnikom iz Deževica Slavišom Stavnjak obnovili bračna obećanja dana prije 25. godina u župi Uzdol.

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com