Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnailDanas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  Zbog izvanrednih okolnosti uzrokovanih pandemijom koronavirusa, i nakon objave Vrhbosanske...
article thumbnail    Zbog pandemije koronavirusa, u cilju zaštite vjernika i poštujući odredbe Vrhbosanske...
article thumbnail  Na treći korizmeni petak, pobožnost Križnog puta i slavlja sv. Misa upriličena su u župnoj crkvi u...
article thumbnail  Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U...
article thumbnail  Na prvu korizmenu subotu, tijekom Večernje sv. Mise u župnoj crkvi u Prozoru, upriličeno je...
article thumbnail  Jučer, na prvi dan korizme, odnosno na Pepelnicu ili Čistu srijedu, euharistijsko slavlje u u...
article thumbnail  Čista srijeda ili Pepelnica početak je korizme, važnog vremena crkvene godine, koje traje šest...

Dragi naši župljani,

Ova kalendarska godina se približava svom kraju. Neki će je pamtiti po dobru, a neki nažalost po tužnim događajima. Nažalost, jedan broj naših župljana je morao napustiti svoj zavičaj, tražeći posla po zemljama Zapadne Europe. Svi ćemo pamtiti da je Sveti Otac Franjo pohodio Sarajevo i Bosnu i Hercegovinu. Petrov nasljednik nas je pozvao na mir, praštanje i toleranciju u našoj zemlji.

Papa je proglasio godinu Božanskog milosrđa. Vi ste, dragi naši župljani, pokazivali i pokazujete svoje milosrđe u stalnoj potpori misijama, kroz kumstva u Africi. Naš župljanin fra Ilija Barišić, franjevac je zahvalan za svaku našu pomoć. Neka dragi Bog blagoslovi njega, njegov rad i njegove župljane u DR Kongu. Vaša pomoć ne izostaje ni u drugim prikupljanjima (partnerska župa Kulina, pomoć stradalima u poplavama u župi Maglaj, pomoć pri izgradnji kuće obitelji Miličević u Škrobućanima…).

U proljeće i jesen smo organizirali duhovnu obnovu u župi. Obilježili smo godinu posvećenog života. Ove godine smo proslavili mladu misu vlč. Ljube Zelenike, a radujemo se mladim misama vlč. Ljube Zadrića 03. srpnja i vlč. Ivana Ivančevića 30. srpnja 2016. Mlada misa nije samo mladomisnikovo slavlje, ni samo slavlje njegove obitelji i rodbine, nego cijele župne zajednice. Bez vaše pomoći teško bi bilo moguće organizirati tako velika slavlja.

Nažalost, svakodnevno slušamo i gledamo vijesti o ratovima u svijetu. Kroz naše susjedstvo prolaze rijeke migranata i izbjeglica. Gospodin naš Isus Krist i sam je bio izbjeglica u Egiptu. On poziva da budemo milosrdni Samarijanci prema svojoj rodbini i susjednima, ali da ne zaboravimo ni one tisuće mučenika na Bliskom i Srednjem Istoku.

Ĉestit Božić, sveto porođenje Isusovo žele vam vaši: s. M. Ružica Ivić, s. M. Adelina Bošković, s. M. Olga Kikić, preĉ. Ivan Bošnjak, umirovljeni župnik, vlĉ. Andrej Lukanović,

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com