Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail    Danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv. Ilija Tišbijac, prorok....
article thumbnail  Danas, 11. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail  Ove godine je malo ranije bio Uskrs, a prema Uskrsu se ravna i svetkovina Presvetog Srca Isusova....
article thumbnailDanas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas slavimo svetkovinu presvetog Tijela i krvi Kristove, Tijelovo ili kako se još u našem narodu...
article thumbnail  U nazočnosti kumova, roditelja, rodbine, prijatelja te okupljenih vjernika u župi Presvetog Srca...
article thumbnail    Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, tijekom svečanog euharistijskog slavlja upriličena Prva...

Kao i svake godine u ovo doba, posljednjih dana svi nekamo žurimo. Jedan broj naših župljana prešao je preko tisuću kilometara da bi susreo svoje najdraže u svom kraju. Rođenje djeteta Isusa u malom gradiću Betlehemu već više od 2.000 godina ne ostavlja vjernički puk ravnodušnim. Ni vanjska svjetla koja se pale prije same svetkovine većini nije pomutila našu božićnu radost.

Većina nas se pripravljala za ovaj veliki dan kroz cijelo vrijeme došašća: osobnom i obiteljskom molitvom; dolaskom na svete mise. Lijepi broj vas, naših novih župljana, dolazio je na sv. Mise zornice; zapažen broj je pristupio sv. sakramentu pomirenja ili sv. ispovijedi. Iza nas su i drugi dani darivanja. sv. Nikola, materice i očići. Veliki broj je onih koji su primili darove. Zahvaljujući prijateljima iz Njemačke i ovog Božića sjetili smo se naših župljana, koji su skromnijeg imovinskog stanja. Mi smo samo malo umanjili nevolje, onih koji nemaju dovoljno za dostojan ljudski život. Ipak, pored toliko učinjenog dobra, pitajmo se zajedno: Je li to dovoljno? Jesmo li prepoznali dijete Isusa u svom bližnjem, koji je bez posla i primanja; jesmo li ga prepoznali u staroj, bolesnoj ili nemoćnoj osobi? Isus dolazi i onom s kojim možda još ne govorim.

Isus iz Nazareta poziva i nas svećenike, aktivne i umirovljene, časne sestre, ali i vas vjernike da budemo navjestitelji Radosne Riječi. Smijemo li reći da smo ispunili sve svoje obveze, na koje nas sam Bog poziva? Ove godine proslavili smo 2 mlade mise u našoj župi, a radujemo se mladoj misi vlč. Ljube Zelenike. Svi ljudi koji traže smisao života imaju pravo od nas tražiti odgovore. Odgovor im možemo dati više dobrim primjerom, nego lijepom riječju.

Čestit Božić, sveto porođenje Isusovo žele vam vaši: s. M. Ružica Ivić, s. M. Adelina Bošković, s. M. Olga Kikić, preč. Ivan Bošnjak, svećenik u mirovini, vlč. Ivan Butum, župni vikari vlč. Stipo Knežević, župnik.

 

 

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com