Župa na Facebooku

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  U župi Prozor i ove godine, kao zahvala za urod i plodove, ali i molitva na grobovima svojih...
article thumbnail  U subotu, 4. rujna početak nove školske, ali i vjeronaučne godine u župi Presvetog Srca Isusova Prozor...
article thumbnail  Danas je u župi Presvetog Srca Isusova Prozor proslavljen Dan posvete župne crkve i upriličen je...
article thumbnail   Samo je jedna svetkovina župnog karaktera. To je Dan posvete župne crkve i oltara. Župa Prozor to...
article thumbnail  Slijedimo sudbinu nestanka i bdijemo nad pustim selima i zapuštenim grobljima, jer nema onih koji...
article thumbnail    Danas je na Gmićima proslavljen zaštitnik mjesta i zavjetne kapele - sv. Ilija Tišbijac, prorok....
article thumbnail  Danas, 11. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...

Kao što je bilo i najavljeno, na prvu nedjelju Došašća, u organizaciji Kulturno-sportskog centra (KSC) općine Prozor-Rama uz svesrdnu pomoć i suradnju župe Presvetog Srca Isusova Prozor, a u sklopu projekta „Adventski vez Božićne radosti“ upriličen je Božićni sajam rukotvorina. Izložba ručnih radova bila je prodajnog karaktera, a prikupljeni sredstva namijenjena su ljudima u potrebi.

U vremenu od 8 do 12 sati odnosno u vremenu prije i poslije slavlja sv. Misa, vjernici tj. posjetioci su ispred župne crkve na trgu Josipa Stadlera imali prigodnu pogledati i eventualno kupiti izložene radove. Na ovom Božićnom sajmu svoje su rukotvorine izložili: Prijatelji Maloga Isusa župe Prozor, FRAMA župe Rama-Šćit, UGRPP "Djeca nade" Prozor-Rama, Dječji vrtić "Ciciban" Prozor, te OŠ Marka Marulića Prozor, OŠ fra Jeronima Vladića Ripci, OŠ Veselka Tenžera Uzdol, OŠ Ivana Mažuranića Gračac te predstavnici Srednjoškolskog centra Prozor.

Nakon slavlja sv. Misa u 8, 9:30 sati (u župnoj crkvi) te sv. Mise u 9 sati (na Lugu), Pučka sv. Misa u župnoj crkvi slavljena je kao i do sada u 11 sati. Uz koncelebraciju mjesnoga župnika vlč. Stipe Kneževića, Pučku sv. Misu predslavio je svećenik u mirovini, vlč. Ivan Bošnjak.

U završnom dijelu euharistijskog slavlja, a prije završnog blagoslova i otpusta naroda, župnik je između ostaloga nazočne ukratko upoznao sa Božićnim sajmom te najavio predstojeća događanja u župi, kao što je početak Misa zornica, dolaska sv. Nikole i podjele prigodnih poklona. Liturgijsko pjevanje animirali su članovi župnog mješovitog zbora pod vodstvom s. Anđeline Perić, SMI. Isto tako, uz animiranje s. Anđeline, članovi i mladi simpatizeri PMI, aktivno su sudjelovali oko izrade i lijepe prezentacije štanda PMI župe Prozor.

Fotografije možete pogledati Ovdje

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com