Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

Nakon ljetnog predaha te odgođenog početka, započela je nova školska godina 2011./2012. U nazočnosti vjernika, učenika, roditelja, nastavnika, profesora i odgojitelja, početak školske godine obilježen je zazivom Duha Svetoga i slavljem svete Mise. Misno slavlje u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru u nedjelju, predvodio i pod njom propovijedao vlč. Đuro Arlović, župni vikar. 

 Nakon Zaziva Duha Svetoga te upriličenog kratkog igrokaza u izvedbi „prvašića“ OŠ Marka Marulića Prozor pod vodstvom s. Anđeline Perić, SMI., vlč. Đuro blagoslovio je učenike te njihove školske torbe. U prigodnoj propovijedi vlč. Đuro, između ostaloga naglasio je kako učenici tijekom svoje naobrazbe ne trebaju očekivati samo veselje i igru nego i odgovornost u radu. Misno slavlje svojim pjevanjem i sviranjem uzveličali su Mladi župe Prozor odnosno PMI Prozor pod ravnanjem s. Anđeline Perić. Isto tako učenici su dali svoj doprinos u čitanju nedjeljnih čitanja te molitve vjernika.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com