Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

U kliničkoj bolnici u Mostaru, 25. kolovoza 2011. preminuo je Ante Ivančević, otac svećenika don Milana Ivančevića (SDB) iz župe Presvetog Srca Isusova - Prozor. Pokopan je dan kasnije na mjesnom groblju Šlimac, u župi Prozor. Pogrebne obrede i svetu misu, uz koncelebraciju petnaest svećenika, predvodio je mr. don Ivan Marjanović, provincijal hrvatske salezijanske provincije sv. Ivana Bosca.

 

Pokojni Ante rođen je 1. svibnja 1931. godine od roditelja Mate i Marte r. Juričić. Kršten je 10. svibnja iste godine u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru. Vjenčao se 21. siječnja 1951. godine s Ivušom r. Papak, te s njom sretno proživio čak 60 godina kršćanskog braka. Zajedno su rodili 9 djece od kojih imaju 27 unučadi i 10 praunučadi. Pokojni Ante bio je crkveni i obiteljski čovjek, redovito se ispovjedao, a prije smrti primio je i sakrament bolesničkog pomazanja.

Pokoj vječni daruj mu Gospodine!

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com