Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

Danas, 1. srpnja, župljani župe Prozor proslavili su svoj patron. Prije središnjeg misnog slavlja vjernici su imali priliku pristupiti osobnoj Ispovjedi te obaviti pučke pobožnosti – obilazak Isusovog kipa te župne crkve. Nakon ranih Misa u 8 sati koja su slavljene u župnoj crkvi i filijalnoj crkvi sv. Josipa u mjestu Lug, Svečanu pučku Misu na trgu dr. Josipa Stadlera ispred župne crkve Presvetog Srca Isusova u 11 sati uz koncelebraciju 11 svećenika predslavioje prof. dr. Pavo Jurišić, dekan KBF u Sarajevu i postulator kauze dr. Josipa Stadlera, prvog vrhbosanskog nadbiskupa.

Riječi dobrodošlice, zahvale i čestitki povodom patrona izrekao je Preč. Franjo Ivandić, župnik župe Prozor i dekan ramskog dekanata. U prigodnoj propovijedi dr. Pavo na osnovnu nedjeljnih čitanja te poslanice dr. Josipa Stadlera „Pod zastavom Srca Isusova“ iz 1882. godine između ostaloga naglasio je kako je potpuni čovjek onaj koji ima „srčani um“. Misno slavlje svojim pjevanjem uzveličao je mješoviti župni zbor pod ravnanjem s. Anđeline Perić, SMI. Poslije svečanog euharistijskog slavlja uslijedilo je narodno veselje.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com