Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

Danas, na 13. nedjelju kroz godinu u župi Presvetog Srca Isusova Prozor boravili predstavnici Nacionalne uprave Papinskih misijskih djela BiH iz Sarajeva i to: ravnatelj don Ivan Štironja, tajnica s. Fidelis Lučić, FDC te suradnici, dvojica bogoslova Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa: Branko Jurić i Branimir Birčić. Misnome slavlju nazočio je i bogoslov Dario Jurić kandidat nadbiskupije Melbourne (Australija).

 

Misno slavlje u 11 sati uz koncelebraciju vikara župe Prozor predslavio je don Ivan Štironja, koji je u propovijedi naglasio kako „Bog treba biti na provome mjestu, te kako biti katolik znači biti i odgovoran za druge“. Isto tako, don Ivan jenaveo i glavni razlog dolaska u župu Prozor, a to je zahvala župljanima za dosadašnje pomaganje misijskog djelovanja Crkve. Riječi dobrodošlice i zahvale izrekao je župnik Preč. Franjo Ivandić, a misno slavlje svojim pjevanjem uzveličao je mješoviti župi zbor pod ravnanjem s. Anđeline Perić, SMI. Vjernici su prilikom i ulaska i izlaska iz župne crkve na trgu dr. Josipa Stadlera imali priliku pogledati eksponate iz Afrike na misijskom izložbenom štandu. Inače, u organizaciji Vrhbosanske nadbiskupije i Nacionalne uprave PMD BiH, bogoslov Branko Jurić iz župe Prozor, zajedno sa bogoslovom Gabrijelom Jukićem, tijekom studentskog ljetnog odmora biti će na praktikumu u afričkoj misiji Kivumu (država Ruanda) kod misionara fra Ivice Perića.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com