Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

Danas, na blagdan Duhova, u župi Presvetog Srca Isusova Prozor, pomoćni vrhbosanski biskup, mons. dr. Pero Sudar podijelio je sakrament svete potvrde, krizmanicima/ama kojih je ove godine bilo ukupno 145 (85 dječaka i 60 djevojčica). Nakon svečanog dočeka biskupa i uspješno položenoga ispita u župnoj crkvi Presvetoga Srca Isusova, na trgu dr. Josipa Stadlera tj. ispred župne crkve, uz suslavlje pet svećenika, svečano euharistijsko slavlje u 11 sati, predvodio je i pod njim propovijedao, pomoćni vrhbosanski biskup, dr. Pero Sudar.

 

Na početku Mise, biskupa i sve nazočne pozdravio je župnik župe Prozor i dekan ramskoga dekanata Preč. Franjo Ivandić. Nakon nadahnute propovijedi, biskup Sudar uz asistenciju nazočnih svećenika podijelio je sakrament svete potvrde. Osim pjevanja članova župnoga zbora pod ravnanjem s. Anđeline Perić, SMI, svečanosti i uzvišenosti misnoga slavlja doprinijeli su i sami krizmanici i to kroz prigodne govore, čitanja misnih čitanja, pjevanje psalma, molitvu vjernika te prinos darova (križ, svijeću, sv. Pismo, hostija, kalež, vino i voda). Na kraju misnoga slavlja, a prije zahvalnoga govora, kojega je uputio župnik Franjo, predstavnici krizmanika/ca uputili su riječi zahvale biskupu Peri i predali mu prigodni dar (umjetničku sliku). Misno slavlje završeno je biskupovim blagoslovom i podjelom prigodnih poklona krizmanicima/ama te zajedničkim fotografiranjem.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com