Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

Nakon višemjesečne priprave i osobne Ispovijediu nedjelju, 29. svibnja, u župi Presvetog Srca Isusova Prozor podijeljena je Prva sveta Pričest. Na trgu dr. Josipa Stadlera ispred župne crkve pod sv. misom u 11 sati, sakrament svete euharistije prvi put primilo je 66 prvopričesnika. Svečano misno slavlje u koncelebraciji župnog vikara vlč. Đure Arlovića i don Nedjeljka Nedića, salezijanca iz Zagreba, predvodio je i pod njim propovijedao župnik župe Prozor, Preč. Franjo Ivandić.

 

Euharistijsko slavlje svojim recitacijama i pjevanjem uljepšali su sami prvopričesnici te mladi članovi župnog zbora pod ravnanjem s. Anđeline Perić, SMI. Nakon što su vjeroučitelji prvopričesnika: Preč. Franjo, vlč. Đuro i s. Anđelina, slavljenicima podijeli prigodne darove, uslijedilo je zajedničko fotografiranje na trgu dr. Stadlera i u župnoj crkvi. Proslava Prve Pričesti završila je prigodnim domjenkom za prvopričesnike i njihove vjeroučitelje u multimedijalnoj dvorani, te „čašicom razgovora“ za članove obitelji i prijatelje ispred dvorane.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com