Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

U subotu, 14. svibnja u ranim jutarnjim satima ispred župne crkve Presvetoga Srca Isusova u Prozoru, 26 ministranata i čitača/ca predvođenih župnim vikarom vlč. Đurom Arlovićem i uz pratnju vjeroučitelja Marinka Rumbočića, krenulo je na 14. godišnje ministrantsko zborovanje Vrhbosanske nadbiskupije koje se održalo u Sarajevu pod geslom: „Solidarnost ministranata u župnoj zajednici “. U mjestu Gračac pridružili su im se ministranti i čitači predvođeni župnikom župe Gračac, fra Jurom Perićem.

 

 

Po dolasku u Sarajevo zajedno s ministrantima iz župe Gračac i Uzdol smijestili su se u jednoj od učionica KŠC „Sv. Josip“. Budući da je u tijeku unutarnja obnova katedrale Srca Isusova, susret je započeo svečanom procesijom ministranata iz dvorišta Katoličkog školskog centra sv. Josipa do samostanske crkve Kraljice svete krunice. Svečanu koncelebriranu Misu predvodio je i pod njom propovijedao Uzoriti Vinko kardinal Puljić, vrhbosanski nadbiskup. U prigoodnoj propovijedi kardinal Puljić između ostaloga naglasio je kako ministraniti: „... trebaju uvijek nastojati biti i ostati u Isusovoj blizini te biti njegovi istinski prijatelji ...“. U ime ramskoga dekanata darove: ramsku rakiju i pogaču prinijeli su ministranti župe Prozor, Marin Petrović i Josip Meštrović, a pod svetom misom pored ostalih, ministrirao je Ilija Jurić. Liturgijsko pjevanje animirao je VIS „Emanuel“ kojega čine bogoslovi Vrhbosanskog bogoslovnog sjemeništa u Sarajevu.

Nakon misnoga slavlja ministranti župe Prozor zajedno s ostalim sudionicima ministranskoga zborovanja ponovno se u procesiji vratilo u prostor KŠC-a te su se nakon tjelesne okrjepe uputili prema mjestima održavanja kulturno-sportskog dijela susreta. Organizaciji ovoga susreta uvelike su pomogli vrhbosanski bogoslovi predvođeni vikarom za pastoral Vrhbosnske nadbiskupije mons. Bosiljkom Rajićem. U kvizu znanja (kojemu je tema bila „Memorija za solidarnost“ i „Drinske mučenice“ buduće blaženice) župu Prozor predstavljala je Danijela Čuljak. U igri stolnog tenisa župu Prozor predstavljao je Ilija Jurić. Ramski dekanat ove godine u malom nogometu predstavljala je skupina ministranata iz župe Uzdol. Ministranti i čitači imali su prigodu pogledati i scenski nastup pojedinih skupina koji nije bio natjecateljskog karaktera, ali je bio vrlo zabavan. „Nažalost“ niti jedan predstavnik župe Prozor nije uspio osvojiti neko zapaženo mjesto. Ostaje nada da će iduće godine biti bolje što se tiče natjecateljskog dijela susreta. Nakon podijele nagrada ministranti i čitači/ce krenuli su svojim domovima u župu Prozor gdje su sretno stigli u ranim večernjim satima.

 

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com