Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Danas, na blagdan Duhova u župi Presvetog Srca Isusova Prozor tijekom svečanog euharistijskog...
article thumbnail  Pedeset je dana prošlo od Uskrsa. Blagdan Pedesetnice postoji i u Židovstvu, i da je to bio veliki...
article thumbnail  Caritas Vrhbosanske nadbiskupije, zajedno sa župnim uredom Prozor i Crvenim križom općine...
article thumbnail  Na dan Duhova, 31. svibnja 2020. pod misom u 11,00 sati bit će Prva Pričest naših mladih...
article thumbnail  Današnja Liturgija nas već priprema za svetkovinu Duhova. Naime, sva čitanja spominju Duha...
article thumbnail    Poštovani i dragi Župljani, kao i svi ljudi dobre volje, Radost mi je čestitati najveći blagdan...
article thumbnail  Velika subota dan je šutnje i ozbiljnosti, slika te šutnje je odsutnost euharistije, ozbiljnosti ogoljeni...
article thumbnail  Danas je Veliki petak. Dan kad je poginuo na križu Isus iz Nazareta, Bog i čovjek. Mrak sramote...

Nakon Obreda Velikoga petka koji su bili upriličeni u 15:30 sati u filijalnoj crkvi sv. Josipa u mjestu Lug. U 18 sati u župnoj crkvi u Prozoru, Obrede muke i smrti Isusa Krista u nazočnosti vlč. Đure Arlovića, vikara župe Prozor i SDB, Milana Ivančevića, ravnatelja zajednice salezijanaca za odgoj zvanja u Zagrebu, predvodio je Preč. Franjo Ivandić, župnik župe Prozor i dekan ramskog dekanata. Obredi su se sastojali od tri dijela: Službe riječi (…pjevanje Muke Gospodnje), Klanjanje i ljubljenje križa i Sveta pričest. Kao i na Veliki četvrtak, i sinoć je crkva bila otvorena do ponoći, kako bi vjernici (pojedinačno ili kao obitelji) mogli doći i provesti vrijeme u molitvi, promišljanju i klanjanju.

Danas, 23. travnja, blagoslov uskrsnih jela u filijalnoj crkvi sv. Josipa na Lugu započeti će u 8:30 sati, a u župnoj crkvi u Prozoru u 9 sati. Svi oni koji se još nisu ispovjedili (studenti, radnici …) imati će priliku za osobnu ispovijed u župnoj crkvi u vremenu od 10 do 12 sati.

Misa Vazmenog bdijenja u crkvi sv. Josipa na Lugu započeti će u 19 sati, a Misa Vazmenog bdijenja „Uskrsna polnoćka“ u župnoj crkvi u Prozoru započeti će u 22 sata.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com