Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Zbog poznatih razloga, služenje sv. Misa i dalje je bez nazočnosti vjernika. S ciljem da se nitko ne...
article thumbnailDanas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  Zbog izvanrednih okolnosti uzrokovanih pandemijom koronavirusa, i nakon objave Vrhbosanske...
article thumbnail    Zbog pandemije koronavirusa, u cilju zaštite vjernika i poštujući odredbe Vrhbosanske...
article thumbnail  Na treći korizmeni petak, pobožnost Križnog puta i slavlja sv. Misa upriličena su u župnoj crkvi u...
article thumbnail  Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U...
article thumbnail  Na prvu korizmenu subotu, tijekom Večernje sv. Mise u župnoj crkvi u Prozoru, upriličeno je...
article thumbnail  Jučer, na prvi dan korizme, odnosno na Pepelnicu ili Čistu srijedu, euharistijsko slavlje u u...

U župi sv. Petra i Pavla Kulina u nedjelju 27. lipnja 2010. godine, na vanjsku proslavu patrona župe, upriličen je drugi po redu susret župljana partnerskih župa Kulina i Prozor. Naime, skupina od 30-ak vjernika koju su u većini činili članovi mješovitog župnog zbora Presvetog Srca Isusova Prozor zajedno s voditeljicom zbora s. Anđelinom Perić, SMI, u ranim jutarnjim satima krenula je župne crkve u Prozoru prema župi Kulina kod Dervente.

 

Po dolasku u župu Kulina u ime domaćina dočekao ih je župnik vlč. Marinko Filipović. Svečanu koncelebriranu misu u 11 sati u župnoj crkvi predslavio je dr. prof. Pavo Jurišić, dekan KBF u Sarajevu. Misno slavlje svojim sviranjem i pjevanjem uljepšali su članovi mješovitog župnog zbora Prozor pod ravnanjem s. Anđeline Perić, SMI.

Riječi dobrodšlice i zahvale izrekao je župnik vlč. Filipović koji je između ostaloga pozdravio i zahvalio članovim župnog zbora Prozor na skladnom pjevanju te župi Prozor na svesrdnoj pomoći kako u materijalnom tako i u duhovnom smislu. Poslije misnoga slavlja u dvorištu crkve uslijedilo je narodno veselje i prigodni ručak. Članovi mješovitog zbora puni dojmova vratili su se u župu Prozor u večernjim satima.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com