Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Vanjska proslava patrona župe Presvetog Srca Isusova Prozor za vjerni puk ramskoga dekanata...
article thumbnail  Danas, 19. lipnja, povodom proslave patrona župe Prozor – Presvetog Srca Isusova, kao što je...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Srca Isusova, župa Prozor slavi svoj patron. Svečano euharistijsko slavlje s...
article thumbnail    Danas, 18. lipnja (četvrtak) u našoj župi povodom proslave patrona župe, sv. Misu Uočnicu uz...
article thumbnail  Danas, 17. lipnja (srijeda), u našoj župnoj crkvi uz koncelebraciju trojice svećenika,...
article thumbnail    Kao što je i najavljeno, danas, 16. lipnja vjernici u župi Prozor započeli su trodnevni duhovni...
article thumbnail  Dragi prijatelji, sestre i braćo, mladi i stari naše kršćanske katoličke zajednice Presvetog Srca...
article thumbnail  Danas, na svetkovinu Presvetog Tijela i Krvi Kristove - Tijelovo, u župnoj crkvi Presvetog Srca...

Danas je u župi Presvetog Srca Isusovau Prozoru, svečanim misnim slavljem proslavljen zaštitnik župe. Uz nazočnost svećenika iz svih ramskih župa: Doljani, Gračac, Uzdol, Rama/Šćit, Rumboci i naravno, Prozor, te svećenika porijeklom iz Rame, koji su sada na službi u župama dubrovačke biskupije i definitor provincije Bosne srebrene, sv. Misu je predvodio i pod njompropovijedao preč. Ivan Bošnjak, župnik u župi Jelah. Također porijeklom iz Rame. Iako je vrijeme bilo više nego vruće na proslavi se okupio velik broj vjernika iz župe Prozor, vjernika iz svih ramskih župa, ali i onih iz susjednih općina.

 Nakon pozdravnih riječi prozorskog župnika don Franje Ivandića započelo je misno slavlje koje je po prvi puta u povijesti Rame, putom interneta, slikom i tonom prenošeno izravno, pa su na taj način mnogi koji nisu danas mogli biti u Prozoru imali priliku pratiti proslavu iz Prozora. Ovaj izravni prijenos realizirala je ekipa ramskog Internet portala www.rama-prozor.infoNakon sv. Mise, također u čast proslave zaštitnika župe, nastupili su pobjednici jučerašnjeg festivala duhovnih šansona „Pjevajmo Isusu“, te mali pjevači koji su osvojili drugo i treće mjesto. Također, nastupile su i pobjednice Festivala Prijatelja Malog Isusa u Voćinu. Nakon ovih nastupa, priređen je raznovrstan folklorni program u kojemu su nastupili brojni izvođači. Da je izravan prijenos vanjske proslave Srca Isusova u Prozoru izazvao veliko zanimanje i gledanost, potvrđuju i podaci sa servera koji pokazuju da je izravni prijenos praćen sa svih kontinenata.

 

Svi oni koji danas nisu mogli pratiti izravni prijenos misnog slavlja iz Prozora mogu pogledati snimku ovdje i snimku nastupa malih pjevača i folkloraša ovdje

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com