Župa na Facebooku

Knjiga 100. godina župe

Župa Prozor

01
02
3
5
6
8
9
crkva1
crkva21

Video

Zadnje dodano

article thumbnail  Zbog poznatih razloga, služenje sv. Misa i dalje je bez nazočnosti vjernika. S ciljem da se nitko ne...
article thumbnailDanas slavimo Blagovijest – blagdan navještenja Gospodinova. Ovo je dvostruki blagdan: slavimo...
article thumbnail  Zbog izvanrednih okolnosti uzrokovanih pandemijom koronavirusa, i nakon objave Vrhbosanske...
article thumbnail    Zbog pandemije koronavirusa, u cilju zaštite vjernika i poštujući odredbe Vrhbosanske...
article thumbnail  Na treći korizmeni petak, pobožnost Križnog puta i slavlja sv. Misa upriličena su u župnoj crkvi u...
article thumbnail  Duže vrijeme pripremani ovaj susret i izlet za djecu ostvario se 4 i 5 ožujka, tekuće godine. U...
article thumbnail  Na prvu korizmenu subotu, tijekom Večernje sv. Mise u župnoj crkvi u Prozoru, upriličeno je...
article thumbnail  Jučer, na prvi dan korizme, odnosno na Pepelnicu ili Čistu srijedu, euharistijsko slavlje u u...

Jučer je u organizaciji udruga proisteklih iz Domovinskog rata, obilježena osamnaesta obljetnica od osnivanja oružane postrojbe HVO-a brigade “Rama”. Obilježavanje je započelo u 10 sati slavljem sv. Mise za sve poginule. Misno slavlje u župnoj crkvi Presvetog Srca Isusova u Prozoru (uz koncelebraciju fra Tomislava Brkovića, župnika i gvardijana franjevačkoga samostana u župi Rama-Šćit i fra Jure Perića, župnika župe Gračac) predvodio je i pod njim propovijedao fra Andrija Jozić, župnik župe Doljani. Okupljenim vjernicima na početku Mise kratko se obratio i Preč. Franjo Ivandić, župnik župe Prozor i dekan ramskoga dekanata.

 

U prigodnoj propovijedi fra Andrija između ostaloga istaknuo kako ne trebamo nikada zahvaljivati onim hrvatskim braniteljima koji su svoje živote položili na oltar Domovine, te kako nam oni trebaju biti putokaz u shvaćanju ozbiljnosti ljudskoga života i poimanju slobode, hrabrosti, poštenja i rada. Nakon sv. Mise, u 11 sati ispred spomen križa u ulici kralja Tomislava, predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici općine Prozor-Rama i političkih stranaka hrvatskoga naroda, položili su vijenace i zapalili svijeće. Molitvu opjela za poginule i preminule pripadnike brigade “Rama” predvodio je fra Andrija Jozić uz nazočnost fra Tomislva Brkovića i fra Jure Perića.

Poslije čina polaganja vijenaca u multimedijalnoj dvorani Doma kulture upriličeno je prigodno okupljanje bivših pripadnika brigade “Rama” i njihovih gostiju. Nazočnima se na početku u obratio, gospodin Jozo Ivančević, načelnik općine Prozor-Rama, a nakon njega, sažeto izlaganje o ratnom putu brigade, predstavio je gospodin Marinko Zelenika, jedan od ratnih zapovjednika brigade “Rama”. Nakon govora ratnog zapovjednika prikazan je dokumentarni film o brigadi Rama koji je sve nazočne, a posebno branitelje podsjetio na vrijeme stradavanja, ali i na vrijeme ponosa i slave kad se Rama branila i obranila. Po završetku projekcije dokumentarnoga filma, nazočni su imali priliku pogledati izložbu ratnih fotografija te se pridružiti zajedničkom domjenku u predvorju Doma kulture.

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
Joomla Template - by Joomlage.com